تبلیغات
خدای ما دوباره سنگ و چوب شد نیامدی! - اخراج بیش از 100 نفر از فارغ التحصیلان بسیجی نهاد ریاست جمهوری

اخراج بیش از 100 نفر از فارغ التحصیلان بسیجی نهاد ریاست جمهوری

دوشنبه 1 اردیبهشت 1393 11:04

نویسنده : میم-مهدیار
جمعی از تحصیلكردگان بسیجی اخراج شده از مركز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری در هفته گذشته در نامه ای سرگشاده به ریاست محترم جمهوری جناب حجت الاسلام و المسلمین دكتر روحانی اعتراض خود را اعلام نمودند.

در این نامه آمده است :

آقای رئیس جمهور!!!


صدای آرام عقده هایی به گوش میرسد كه نمیدانیم چرا در سرنوشت ما درحال بازشدن است ، ‌درحالیكه ما تنها گناهمان از دیدِ دولتمردان شما باید این باشد كه زمان آغاز بكارمان مصادف با دولت نهم و دهم شد.

از اشتغال صحبت كردید كه: جدی‌ترین برنامه‌ اقتصادی‌ام در ماه‌های اول حل معضل اشتغال است؛ به خصوص برای تحصیلكردگان دانشگاه‌ها.

از امید صحبت كردید كه: با روی آمدن دولت یازدهم فضای جامعه فضای نشاط و امید شده است ...

این است معنای اشتغال و امید كه عده ای را با وجودی كه در سازمان نیاز كاری وجود دارد از نان خوردن انداختید؟

ظاهرا دلیل بودجه و مازاد نیرو‌ بهانه ای است برای توجیه رسانه ها ، ‌چرا كه هر روز شاهد وارد شدن نیرویی تازه كار در پست های اداری خودمان و انجام هزینه های گزاف برای تشریفاتی نمودن دفاتر كاری مدیران هستیم !

آقازاده ای كه برتری اش نسبت به ما فقط داشتن یك عمو و دایی بود ، جذب شدند و به بی ادعا كاركردن ما لبخند زدند ؟

وعده امید در خانه امید پاستور هم جاری نشد !!!

 

بسم الله الرحمن الرحیم

این، فرمان بنده خدا، امیرالمومنین، به مالک اشتر پسر حارث است، در عهدی که با او دارد: بر تو کارهایی است که باید خود انجام دهی؛ آنجا که معاونانت از پاسخ دادن به آنها درمانند و یارانت در انجام دادن تقاضای آنان گرانی کنند و عذری آرند .   ( نامه 53 حضرت علی (ع) به مالك اشتر)

 

آقای رئیس جمهور!!!

درحالیکه بیش از 8 ماه از طرح شعارهای حضرتعالی در ایام انتخابات نمی‌گذرد، به نظر می‌رسد برخی از این شعارها یا محقق نشده یا کارکرد تبلیغاتی در ایام انتخابات داشته است و یا اینكه شعارهایتان را برای عده ای خاص مطرح می‌نمودید ! صحبت‌هایتان اگر چه در بین پیچ و خم های اداری نهادریاست جمهوری گم شود ،‌ ذهن ها فراموش نمیكند كه فرمودید: «دولت آینده دولت فراجناحی و شایسته سالار خواهد بود و ملاک، شایستگی است نه وابستگی.»

7 سال پیش وارد نهاد ریاست جمهوری شدیم نه اتوبوسی ؛كه اگر اینطور بود حتما همانند دیگر آقازاده ها تابحال تبدیل وضعیت شده بودیم، و تاكنون بدون حق بیمه وهیچ قراردادی، 7 سال روزی همسر و فرزندمان جز حقوقی ناچیز و عقب مانده ، دعای مردم بود كه با دردهایشان اشك ریختیم و با شادی‌شان امید گرفتیم. اما مزد ما توسط دولت یازدهم كه در هرحال سكاندار حكومت اجرایی كشور و پاسخگوی وضعیت موجود باید باشد تنها مواجهه با تهدیداتی از این قبیل است كه: اگر به دیوان عدالت شكایت ببرید بیمه بیكاری  و بازگشت به كاری در كار نیست و دستتان به هیچ جا نمیرسید چون ما با دیوان هماهنگ هستیم! دیوانی كه تابحال تشكیل شده بود كه رای دولت را نقض كند!

شما مسئولیت جمهوری اسلامی ایران را پذیرفته اید، اگر قرار باشد هر دولتی بر سر كار آید ، مسئولیت كارهای نیمه تمام پیشین را نپذیرد و همه مصوبات را لغو و بیان كند كه این وضعیت به دولت كنونی ارتباط ندارد و بخواهد با نیروهای خود از صفر شروع كند كه كشور هیچگاه رو به جلو نخواهد رفت. دولتمردان شما در ماه‌های پایانی، ساعات كاری كه تاكنون 200 ساعت بود را به 80 ساعت تقلیل دادند تا در مراجعه به اداره كار غرامت 7 ساله این عده با 80 ساعت حقوق رای داده شود، آیا این تضییع حق نیست كه وعده تشكیل دولت راستگویان و درستكاران را داده بودید؟!

آقای رئیس جمهور!!! كدام تدبیر امیدبخش پاسخ بهترین سال‌های جوانی‌مان را میدهد؟

همچنان به دیدار خانواده های شهدا و جانبازان می‌روید و دلجویی میكنید درحالیكه در بین همكاران ما ، فرزند شهید و فرزند جانباز 50-70 درصد كه طبق قانون باید در اولویت‌های استخدامی، تبدیل وضعیت می‌شدند هیچ جایگاهی در برنامه های دولت شما نداشت و بدون عذرخواهی تعدیل نیرویشان كردید. ‌دم از اعتدال زدید و ادعا نمودید كه با همه نیروهایی كه توانایی كار با این دولت داشته باشند ادامه همكاری میدهید اما داس تان برنده تر از دولت های قبلی است كه دولت های پیشین فقط كارمندان را جابجا میكردند و دولتمردان شما نیروهای ارزشی را بدون هیچ توضیحی و با چهره ای آكادمیك تر حذف میكند. صدای آرام عقده هایی به گوش میرسد كه نمیدانیم چرا در سرنوشت ما درحال بازشدن است ، ‌درحالیكه تنها گناهمان از دیدِ دولتمردان شما باید این باشد كه زمان آغاز بكارمان مصادف با دولت نهم و دهم شد.

از اشتغال صحبت كردید كه: جدی‌ترین برنامه‌ اقتصادی‌ام در ماه‌های اول حل معضل اشتغال است؛ به خصوص برای تحصیلكردگان دانشگاه‌ها.

از امید صحبت كردید كه: با روی آمدن دولت یازدهم فضای جامعه فضای نشاط و امید شده است ...

این است معنای اشتغال و امید كه عده ای را با وجودی كه در سازمان نیاز كاری وجود دارد از نان خوردن انداختید؟

طی این سالها بارها طبق مستندات قانونی دستور جذب این تعداد نیرو داده شد و به دلیل نداشتن رابطه با آن اتوبوسِ معروف در چرخه های بی مروتِ اداری نهاد ریاست جمهوری‌ یكی پس از دیگری وِتو شد ؟ و اكنون با این سوال كنایه آمیز مواجه‌ایم كه شما حقی ندارید و بدون قرار داد هستید. درحالیكه این خود، بزرگترین تخلف اداری در سازمان مادر كشور است و با وجودی كه قرارداد شفاهی در قانون محكم‌تر از دیگر قرارداد‌هاست،‌ بدون ذكر دلیل و بدون اینكه شایسته سالاری صورت بگیرد این نیروهای جوان تحصیلكرده دانشگاهی اخراج شده اند. چه توضیحی می‌تواند ذهن‌ ها را اقناع كند درحالیكه نیروهای بازنشسته را دعوت به كار كردید و نیروهای با تحصیلات دیپلم و زیر دیپلم بخاطر داشتن بند پ مشغول بكارند، بهانه كمبود بودجه و مازاد نیرو می آورید؟ این توجیهات از یك دولت راستگو و درستكار پذیرفته نخواهد بود وقتی هر روز شاهد وارد شدن نیرویی تازه كار در پست های اداری به دلیل فعالیت در ستادهای انتخاباتی شما(طبق ادعای خودشان) و انجام هزینه های گزاف برای تشریفاتی نمودن دفاتر كاری مدیران هستیم !

آقای رییس جمهور!!!

امیدها به تدبیرتان زیاد بود،‌ اكنون هم امیدواریم به تحقق شعارهای دولت تدبیر و امید،‌ امیدواریم كه نیروهای پرتجربه به كارِ ارتباط مردم و دولت را اخراج نخواهید كرد چرا كه به ادعای صریح هر یك از مدیرانمان سهم بزرگی از خدمات مركز ارتباط مردمی نهاد ریاست جمهوری توسط این نیروهای درحال اخراج اجرایی می شود . نه ما كه همه مردم ایران به تحقق شعارهای دولت تدبیر و امید چشم دوخته اند و آیندگان سرمایه ای عظیم هستند كه اعتمادشان نباید هیچ گاه از دولتمردان سلب شود .

                                                                          و من الله التوفیق

   قشر جوان تحصیلكرده ی اخراج شده از مركز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 2 اردیبهشت 1393 10:43